prefabrik ev fiyatları
         

Merak Edilenler

SORU: Karmod Prefabrik konutları Depreme rüzgara dayanıklımıdır ve sadece yazlık amaçlı mıdır? Türkiye’nin her yerinde kullanılabilir mi?

CEVAP: Türkiye’nin tüm bölgelerinde, Karmod Prefabrik konutları 4 mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir sağlamlık ve yalıtım sistemi ile donatılmıştır. 8,5 şitdetinde depreme ve rüzgara dayanıklıdır. Prefabrik yapıların kurulacağı yerin iklim özellikleri dikkate alınarak Türkiye’nin bütün illerinde ve ilçelerinde üretim yapmaktayız.

SORU: Karmod Prefabrik konutları kaç yıl garantilidir ve ömrü kaç senedir.

CEVAP: Karmod prefabrik olarak 2 yıl fabrika garantisi veriyoruz. Prefabrik konutlarda kullanılan malzeme betopandır. Ana üretici firma TEPE BETOPAN malzemeyi dış doğa şartlarına karşı 50 yıl garanti vermektedir, Prefabrik binanın taşıyıcı sistemi dış doğa ile irtibatlı bütün metal aksamı galvaniz yapılarak paslanmaz çürümez ömrü uzatılmıştır. 

SORU: Prefabrik binaların yapılması sırasında ruhsat gereklimi? 

CEVAP: Ruhsat Binanın kurulacağı bölgeye dahil olan Belediyenin insiyatifindedir. Ruhsat almak için Mimari plan, Elektrik planı, Mekanik Planı ve zemin etüdü müşteriye aittir. Sadece istenirse binanın Statik hesaplarını ücret karşılığında biz veriyoruz. Ruhsat ve yasal izinleri müşterimiz kendisi alıyor. Binanın kurulacağı mevki belediyelik yerde ise ruhsat gerekmektedir.

SORU: Prefabrik Konutlarda en fazla kaç katlı yapabilirsiniz ve betonarme binanaların üzerine kurulabiliyormu ?

CEVAP: 2 katlı yapabiliriz. Çok katlı yapılabilir, fakat bina konstrüksiyonu artacağından birim m² maliyeti yükselmektedir. Betonerme binanın üzerinde çatı veya engelleyici unsur yok ise tek veya iki katlı prefabrik bina kurulabilmektedir.

SORU: Prefabrik konutlar da iki katlı yapılarda ara kat sallanma yapar mı? Ara kat arası ses yapar mı, izolasyonu nasıl sağlıyorsunuz?
CEVAP: Bu binaların statik hesapları ilgili standartlara (TS 648, TS 498, TS 11.372 vb.) ve yönetmeliklere göre yapılmaktadır. Bu nedenle ara katlarda müsade edilebilir sehim miktarı vardır. Fakat müşterimiz bunu hiç istemezse konfor şartları artırılabilir ve sallanma tamamen yok edilir. Proje esnasında hesap ile mümkündür. Ara kat arası ses yapmaz ses yapmaması için izalasyon malzemeleri döşenmiştir.

SORU: Prefabrik Evler zeminde nereye ve nasıl monte edilir?

CEVAP: Ön üretimli hafif Karmod Prefabrik konut önceden hazırlanmış beton zemin üzerine monte edilir. Karmod Prefabrik konutlar beton zemine montajı ankrajlarla veya çelik dübellerle yapılmaktadır. Böylece bina ile beton birlikte hareket etmektedir.

SORU: Prefabrik Konutlar da istediğimiz Projenin uygulamasını yapabilir misiniz?
CEVAP: İstediğiniz proje bizim standart aks ölçülerimize uyduğu sürece yapılabilir.

SORU: Prefabrik Konutlar da sıcak ve soğuk bölgeler de ısıtmayı ve soğutmayı nasıl çözüyoruz.

CEVAP: Kış için soba, klima, doğalgaz veya elektirkli sobayla cok rahatlıkla ısınabirisiniz yaz için de klimayla odanızı soğutabilirsiniz.

SORU: Prefabrik Konutlar da soğuk bölgeler için çözümünüz nedir?
CEVAP: ISI (İKLİM) HESABI Dış Duvar ve Çatı, binanın yapılacağı bölgenin iklim şartları göz önüne alınarak TS 825’de tavsiye edilen Yalıtım Değerlerini sağlayacak şekilde detaylandırılmaktadır. Karmod Prefabrik evlerde sağlanan Isı Değerleri Türkiye’nin her bölgesi için uygundur. Panellerin dikme C profilleri arasında da yalıtım malzemesi bulunmaktadır. Böylece Isı köprüsü bulunmamaktadır.

SORU:  Alıcı Müşteri tarafından Prefabrik Konutlar için yapılması gereken işler nelerdir?
CEVAP: Zemin betonu hasırlı cubuk demirle 30 cm veya 50 cm su basmazı için beton atması ve her türlü Hafriyat ve çevre düzenleme işleri, zemin ve duvar kaplamaları (Şap, seramik, fayans, laminat parke vs.), Prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, atık su, temiz su ), Belediyeden alınması gereken, müsadeler ve ruhsat işleri , Isıtma ve soğutma tesisatları ( Kalorifer, klima vs..) İstanbul dışı montajlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek bedelleri, malzemenin Nakliye ve nakliye sigortası müşterimize aittir.

SORU: Prefabrik Binanın montajı şehir dışında yapılacaksa ilave ne istiyorsunuz?

CEVAP: Şehir içinde yapılması ile şehir dışında yapılması arasındaki tek fark Montaj ekibinin konaklama ve yemek ücretlerinin müşteri tarafından karşılanmasıdır.

SORU:  Aldığımız Prefabrik bina daha sonradan sökülüp başka bir yere kurulabilir mi? Ne maliyet getirir?

CEVAP: Evet kurulabilir. Sadece sökme maliyeti, yeniden montaj maliyeti, boya maliyeti ve tesisat maliyeti getirir. Yapılarda istenildiği takdirde tadilat mümkündür.

SORU:  Prefabrik konutlar da teslim süreniz nedir?

CEVAP: Ortalama 100m2 Tek katlı bir bina sipariş zamanındaki üretim planımıza göre 2 gün ile 15 gün arasında imalat tamamlanıp sevke hazır hale getirilmektedir. Sevkiyattan ve Zemin betonu tarafımıza teslim edildikten sonra da 5 günde binanın montajı tamamlanmaktadır.

SORU:  Prefabrik konutlar da Ödeme Şekliniz nasıl?

CEVAP: Tamamını nakit olarak alıyoruz. Ya da Türkiye Finans Konut kresinden faydalanabilirisiniz. Alternatif ödeme planları üzerinde de karşılıklı görüşebiliriz.

SORU: Verdiğiniz fiyatlara Neler Dahil?

CEVAP: FİYATIMIZA DAHİL OLAN İŞLER.  Binanın kaba montaj işlerinin yapılması, Bina malzemeleri (Duvar panelleri, Birleşim elemanları, tavan kaplaması, tavan izolasyonu ve çatı kaplama malzemesi), Dış ve iç kapıları, Pencereleri, Vasistasları ve Camlarının takılması. Binanın iç ve dış boyasının yapılması, Binanın iç elektrik tesisatlarının yapılması ve armatürlerinin takılması, Binanın iç sıhhi tesisatlarının (atık su – temiz su) yapılması ve armatürlerinin takılması.

SORU:  Prefabrik Binamın nakliyesi hangi araçlarla yapılmaktadır?

CEVAP: Prefabrik binaların nakliyesi kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılabilmektedir.

SORU: Yapılmış Prefabrik binaları nerde görebiliriz?

CEVAP: Aşağıda adresleri bulunan showroomlarımızda değişik büyüklüklerde (tek katlı ve iki katlı) prefabrik konutlarımızı görebileceğiniz gibi, Türkiye’nin bir çok ilinde yapmış olduğumuz ürünleri yakından görebilirsiniz.